Звіт про роботу КУ Таїровської СР «ЦНСП» за 2022

Звіт про роботу КУ Таїровської СР «ЦНСП» за 2022

За 12 місяців працівники КУ «ЦНСП» працювали з родинами, з яких :

- 37 сімей де є дитина з інвалідністю ;

- 2 сімей де є особи з інвалідністю, які потребують постійного стороннього догляду;

- 30 осіб, які мають статус малозабезпечених та матері-одиначки;

- 1827 осіб, які мають статус внутрішньопереміщеної особи;

- 746 осіб консультування,інформування та послуги екстренно-кризово

- 3 відвідувань за повідомленнями від органів пробації;

- 70 особа похилого віку, які потребують послуги «Догляд вдома»;

- 3 виїзди по випадкам домашнього насильства;

- 2 за по повідомленням від старости Сухого лиману ( 2 багатодітні родини);

- 1- прийомна сім’я;

Відповідно до поданих заяв від громадян, щодо надання соціальних послуг, на обслуговування до Центру було прийнято нових 15 осіб, які отримують послугу «Догляд вдома» (в тому числі на території Авангардівської територіальної громади), взагалі на рік було обслуговано 70 осіб.

8 осіб, які знаходяться в складних життєвих обставинах було взято під соціальний супровід та знаходяться під постійним опікуванням спеціалістів КУ «ЦНСП», взагалі на рік було обслуговано 17 осіб.

2 особи з числа дітей, які мають статус позбавлених батьківського піклування отримали послуги інформування та консультування та натуральної допомоги,супроводження.

При Центрі працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства,яка виїзджала протягом року 2 рази на домашне насиля та 2 рази екстренно-кризово.

Щодо 68 сімей, які мають статус СЖО та ВПО та дітей з інвалідністю було складено список необхідних речей.Список передано до Unicef для подальшої допомоги зазначеним сім’ям.

Кожного місяця 30 осіб похилого віку та особи, які знаходяться на супроводі, отримують натуральну допомогу у вигляді продуктів харчування від Гуманітарного штабу Таїровської СР.

30 осіб похилого віку отримали продукти харчування до «Дня людини похилого віку» та Нового року.

1827 осіб, які мають статус внутрішньопереміщеної особи, отримали побутові речі у вигляді ковдр, матрасів, термосів,ліхтариків та інших речей від УВКБ ООН;

160 родин з дітьми отримали нові речі від UNICEF та волонтерського центру «Гостинна хата»;

50 наборів канцтоварів отримали родини ВПО від ГО «Десяте квітня» та виконавчого партнера УВКБ ООН;

КУ «ЦНСП» було ініційовано та підготовлено 8 протоколів Комісії з надання населенню соціальних послуг КУ Таїровської селищної ради Одеського району, Одеської області «Центр надання соціальних послуг» та розгляду заяв про звільнення від плати за соціальне обслуговування та проведено 8 засідань.

       Рішенням Комісії з надання населенню соціальних послуг КУ Таїровської селищної ради Одеського району, Одеської області «Центр надання соціальних послуг» та розгляду заяв про звільнення від плати за соціальне обслуговування було прийнято 15 осіб, які проживають на території Таїровської громади та які потребують послуги «Догляд вдома».10 осіб на безоплатній основі та 5 осіб на платній основі.

        В межах щорічного моніторингу надання соціальних послуг структурний відділ Управління гуманітарної політики Таїровської СР з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я територіальної громади здійснює збір та оброблення інформації про надані жителям громади соціальні послуги, які надає КУ «ЦНСП».

          Фахівцями КУ «ЦНСП» серед осіб, які отримують соціальні послуги було проведено анкетування, щодо якості надання соціальних послуг, були опитані 19 осіб ( 25% методом жеребкування), які взяли участь в опитуванні про надання соціальних послуг, з якими проводились співбесіди; телефонне опитування,проаналізовано характер звернень.

Департамент сімейної та соціальної політики ОДА проводить аналіз узагальненої інформації, їх порівняльний аналіз та планування роботи з розвитку системи надання соціальних послуг.

2. Інформація щодо співробітництва територіальних громад.

        Рішенням Авангардівської селищної ради від 04.06.2021 року № 480-IIV «Про надання згоди на організацію співробітництва територіальних громад» Таїровській селищній раді було запропоновано співробітництва територіальних громад у наданні соціальних послуг мешканцям Авангардівської територіальної громади.

         Директор КУ «ЦНСП», з урахванням пропозиції від Авангардівської територіальної громади та за допомоги консультацій юридичного відділу Таїровської ТГ підготувала документи та надала Управлінню гуманітарної політики пропозиціїї на Виконком та Комісію з надання населенню соціальних послуг КУ Таїровської селищної ради Одеського району, Одеської області «Центр надання соціальних послуг» та розгляду заяв про звільнення від плати за соціальне обслуговування.

               Протягом 2022 року фахівці КУ «ЦНСП», з урахванням пропозиції від Авангардівської територіальної громади допомогли підготувати документи для розгляду пропозиціїй на комісію з надання населенню соціальних послуг «Догляд вдома» КУ Таїровської

      селищної ради Одеського району Одеської області «Центр надання соціальних послуг» та розгляду заяв про звільнення від плати за соціальне обслуговування 6 осіб з Авангардівської ТГ.

          Юристом(соціальним менеджером) було зроблено виїзд до Авангардівської ТГ, складено акти оцінки потреб 6 осіб та висновки. За результатами виїздів до Авангардської ТГ було сформовано 6 справ осіб, яких рекомендовано Комісії з надання населенню соціальних послуг КУ Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області «Центр надання соціальних послуг» та розгляду заяв про звільнення від плати за соціальне обслуговування длянадання соціальних послуг «Догляд вдома» на безоплатній основі. Була проведена Комісія з надання населенню соціальних послуг КУ Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області «Центр надання соціальних послуг» та розгляду заяв про звільнення від плати за соціальне обслуговування, на якій були розглянуті справи 3 осіб в січні 2022року. Виконавчим комітетом Таїровської селищної ради було прийнято рішення про надання соціальної послуги «Догляд вдома» 3 особам, які проживають на території Авангардівської територіальної громади на безоплатній основі.

    Також комісію з надання населенню соціальних послуг «Догляд вдома» КУ Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області «Центр надання соціальних послуг» та розгляду заяв про звільнення від плати за соціальне обслуговування було розглянуто 1 питання зняття з обслуговування КУ «ЦНСП» С. П.І. відповідно до його заяви.

    Враховуючи рекомендації, надані Міністерством соціальної політики України щодо організації надання соціальних послуг в умовах воєнного стану від 09.03.2022 № 2700/0/2-22/57, лист Одеського обласного центру соціальних служб від 14.03.2022р. № 061-387 та рішення Виконкому Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області рішення 76 від 17.03.2022р. в липні 2022 року, в жовтні 2022 року та листопаді 2022 року, згідно поданих 3 заяв було зроблено виїзд до Авангардівської ТГ, складено акти оцінки потреб нових 3 осіб та висновки.

     За результатами виїздів до Авангардівської ТГ було сформовано 3 справи осіб, яких рекомендовано Комісії з надання населенню соціальних послуг КУ Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області «Центр надання соціальних послуг» та розгляду заяв про звільнення від плати за соціальне обслуговування для надання соціальних послуг «Догляд вдома» на безоплатній основі з майбутнім винесенням цих справ на Виконком для підтвердження рішення Комісії після закінчення воєнного стану в Україні. Комісією було прийнято рішення про надання соціальної послуги «Догляд вдома» 3 особам, які проживають на території Авангардівської територіальної громади на безоплатній основі.

      Також в серпні 2022 року комісію з надання населенню соціальних послуг «Догляд вдома» КУ Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області «Центр надання соціальних послуг» та розгляду заяв про звільнення від плати за соціальне обслуговування було розглянуто 1 питання зняття з обслуговування КУ «ЦНСП» М. С.В. відповідно до її заяви.

          Станом на 22 грудня 2022 року соціальна послуга «Догляд вдома» у рамках співробітництва між Авангардівською та Таїровською громадами надається 5 (п‘ятьма) соціальними робітниками, які проживають на території Авангардівської громади, та обслуговують 39 осіб.

3. Стан справ по підопічним Центру на території Таїровської громади.

Організація надання соціальних послуг КУ «ЦНСП» здійснюється згідно постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 р. № 587 про порядок організації надання соціальних послуг. Цей Порядок визначає механізм виявлення осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах або мають найвищий ризик потрапляння в такі обставини, та організації надання їм соціальних послуг відповідно до індивідуальних потреб.

Соціальні послуги догляду вдома, інформування, консультування соціальний супровід, соціальний супровід при працевлаштуванні на робочому місці, затверджені рішеннями виконкому, надаються наступними фахівцями КУ «ЦНСП»:

- соціальні робітники;

- психолог;

- ФСР;

- соціальний менеджер.

У КУ «ЦНСП» соціальні послуги надають :

- 8 соціальних робітників;

- 1ФСР(вакантна посада з квітня 2022 року);

- 1 психолог (вакантна посада з березня2022року);

- 1 юрист(соціальний менеджер).

   Послуга «Догляд вдома»:

    3 соціальних робітника в Таїровській ТГ обслуговували за 2022 рік 29 одиноких та одиноко-проживаючих непрацездатних громадян смт. Таїрове. Навантаження на 1 соціального робітника складає 9 10 осіб похилого віку.

    З них у 2022 році на безоплатній основі було прийнято 5 осіб, 3 особи за диференційовану плату, 1 на платній основі.

    За звітний період із числа підопічних Таїровської ТГ вибуло 3 особи, 1 по причині наявності родичів та опекунів(згідно заявам), 1 особа віїхала до родичів ,яка була на платній основі, 1 особа за заявою про відмову від послуг.

    Виявлено та взято на обслуговування у Таїровській ТГ по послузі «Догляд вдома» 9 осіб.

Взагалі на 23.12.2022 на обслуговуванні 24 особи, які проживають на території Таїровської громади. 22 осіб на безоплатнеій основі, 1 особа за дефернційовану оплату, 1 особа на платній основі.

     Послуга соціальної допомоги вдома надається соцробітниками відповідно до Державного стандарту соціальної послуги догляд вдома. Медичні висновки та акти обстеження поновлюються по закінченню терміну дії попередніх (щороку). Всі особові справи підопічних містять індивідуальні плани надання соціальних послуг догляду вдома, які відповідають визначеним індивідуальним потребам отримувачів соціальних послуг. Забезпечено перегляд індивідуальних планів надання соціальної послуги догляду вдома відповідно до вимог Державного стандарту догляду вдома, а саме: через 30 днів з дня початку надання соціальної послуги догляду вдома та планується повторно через півроку з дня початку договору.

 Підопічні задоволені соціальними послугами догляду вдома та паліативного догляду, що відображається покращенням їх емоційного, психологічного, фізичного стану, позитивними змінами у стані отримувачів соціальних послуг у процесі їх надання порівняно з періодом, коли соціальні послуги надавались Овідіопольською соцслужбою.

Послуги інформування, консультування соціальний супровід, соціальний супровід при працевлаштуванні на робочому місці,натуральної допомоги:

Протягом звітного періоду 2022 року КУ «ЦНСП» були надані наступні послуги:

- соціальне обслуговування вдома – 70 особа;

- соціальний супровід СЖО – 17 особи;

- соціальне супроводження -2 особи;

- соціальне супроводження ПС -1 родина;

- консультування – 746 осіб;

- інформування – 746 осіб;

- екстрене кризове втручання – 746 особи;

- натуральна допомога від КУ «ЦНСП» 1827 особи.

          Виїзд мультидисциплінарної команди - 4 особи.

          Виїзд мобільної бригади -2 особи.

           За категоріями користувачі соціальних послуг розподілились наступним чином:

              - люди з інвалідністю – 16 особи;

              - дитина війни -35 особи

              - люди похилого віку - 70 особа(догляд дома);

              - ветерани війни -2 особа;

              - мати одиночки-2 особи;

              - ВПО – 1827 осіб;

              - осіб з числа осіб з пробації -3 особи;

              - багатодітні родини – 3 родини

              - ПС -1 родина

               - інші громадяни, які перебувають у складних життєвих обставинах- 523 особи.

Із загальної кількості громадян, які отримали послуги, жінки становлять 60 осіб по догляду дома та 1700 осіб по іншим базовим послугам.

Послуга екстренно-кризового втручання:

Було виявлено 2 випадка домашнього насилля. Родинам надали послуги екстренно-кризово та було перенаправлено за територіальністю в Цсс ОМР звернення для розгляду по суті в межах компетенції Цсс ОМР для вживання необхідних заходів реагування на зазначені факти домашнього насильства уповноважених осіб щодо фактів домашнього насильства.

4. Діяльність КУ «ЦНСП» з питань надання соціальних послуг щодо підвищення кваліфікації працівників КУ «ЦНСП» та стан проведення атестації соціальних працівників (чисельність осіб, які підлягають атестації, та атестованих осіб).

      КУ «ЦНСП» постійно проводиться робота в частині підвищення професійної компетенції та якісного складу працівників.

      КУ «ЦНСП» проведені наради-навчання на теми: «Впровадження нових форм соціальної роботи КУ «ЦНСП»; «Ведення електронних баз даних КУ «ЦНСП», кадрового обліку та звернень громадян»; «Впровадження єдиних підходів у роботі КУ «ЦНСП» соціальної допомоги вдома», «Навчання комп’ютерної грамотності», курс фасилітації «Самодопомога+», курс з державним архівом «Номенклатура справ».

      Протягом звітного періоду працівники КУ «ЦНСП» взяли участь у курсах на теми «СЖО», «Підвищення кваліфікації соціальних працівників щодо встановлення опіки та піклування, створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу» , щотижневі наради з департаментом соціальної та сімейної політики ОДА, семінари з фахівцями ООЦССМ ОДА.

5. Пропозиції щодо напрямів удосконалення діяльності КУ «ЦНСП».

З метою удосконалення діяльності КУ «ЦНСП», в звітному періоді:

- проведено моніторинг соціальних послуг;

- проведено моніторинг роботи працюючих ФСР в Одеському районі;

- проведено моніторинг громад, в яких створено КУ «ЦНСП» та громад, які

      заключили договори про співробітництво громад в Одеському районі;

- визначено додаткові категорії отримувачів та перелік соціальних послуг, що надаватимуться за рахунок бюджетних коштів;

- здійснено підготовчу роботу в частині розрахунку вартості платних соціальних послуг на 2023 рік, після якої буде підготовлено проєкт відповідного рішення Таїровської селищної ради;

- проведено роботу в частині оновлення на офіційному сайті Таїровської селищної ради о інформаційної вкладки КУ «ЦНСП» з метою інформування мешканців;

- створено групу для родин ВПО в Viber чаті;

- планується продовження впровадження системи моніторингу і оцінки якості надання соціальних послуг КУ Таїровської селищної ради «Центр надання соціальних послуг» та вдосконалення іміджу фахівця із соціальної роботи, як надавача соціальних послуг;

- планується участь в розробці соціального паспорту громади;

- планується участь в розробці гендерного паспорту;

- планується розвиток платних послуг.

6. Співпраця із громадськими організаціями, залучення волонтерів до надання соціальних послуг.

Одним із пріоритетних напрямків КУ «ЦНСП» є організація роботи з суб’єктами господарювання всіх форм власності, співпраця з громадськими, релігійними та благодійними організаціями, що діють на території Таїровської селищної ради та в Одеському районі у сфері надання соціальних послуг.

Протягом звітного року проводилась спільна робота з наступними організаціями-благодійниками та волонтерами, допомога від яких указана в актах прийому-передачі:

Зведена інформація станом на 23.12.2022р.

щодо отримання та передачі гуманітарної допомоги КУ «ЦНСП»

№ Благодійники (надавачі) Вид допомоги Дата отримання

1 БО «Благо-Світ» Лікарські препарати, памперси (для дітей та дорослих) 26.03.2022

2 Депутат Одеської міської ради Л.Л.В. Дитяче харчування (пюре) 26.03.2022

3 Народний депутат України Г.О.О. Дитяче харчування, памперси, пляшки, соски, іграшки для малюків 30.03.2022

4 Волонтери ж/м «Червоний хутір» Продукти харчування (борошно, макарони, крупи, олія) 31.03.2022

5 ГО «Одеська мрія» Продукти харчування (локшина, печиво, пюре дитяче) 31.03.2022

6 Настоятель храму у жм «Червоний хутір» Продукти харчування 31.03.2022

7 ГО «Одеська мрія» Продукти харчування 01.04.2022

8 Депутат Таїровської селищної ради Ковдри, подушки 04.04.2022

9 ГО «Одеська мрія» 18 комплектів постільної білизни 04.04.2022

10 Волонтери ж/м «Червоний хутір». Одяг, підручники шкільні, рюкзаки, продукти харчування 04.04.2022

11 БФ «Platinum Dobro»

 Дитячі речі, памперси, дит. харчування 05.04.2022

12 Управління гуманітарної політики Таїровської селищної ради Дитяче харчування, гігієна 05.04.2022

13 Волонтери с.Сухий Лиман в особі старости села Постільна білизна, подушки, ковдри, одяг 05.04.2022

14 Волонтер Таїровської громади Продукти харчування, одяг, пральний порошок 05.04.2022

15 Громадський рух «Віра, Надія, Любов» Дитячий одяг, памперси, гігієна 05.04.2022

16 Депутат Таїровської селищної ради Взуття б/в 05.04.2022

17 ГО «Волонтери Таїрово» Дитячі речі, памперси 05.04.2022

18 Волонтери ж/м «Червоний хутір» Продукти харчування, гігієна 06.04.2022

19 Депутат Одеської міської ради Л.Л.В. Продуктові набори 07.04.2022

20 Волонтери ж/м «Червоний хутір» Продукти харчування, гігієна 08.04.2022

21 Волонтери ж/м «Червоний хутір» Дитячий одяг, взуття 08.04.2022

22 Волонтер Таїровської громади Продукти харчування, гігієна 08.04.2022

23 КУ «ЦНСП» Постільна білизна 08.04.2022

24 Волонтери ж/м «Червоний хутір» Продукти харчування, одяг 11.04.2022

25 Волонтери ж/м «Червоний хутір» Продукти харчування, гігієна 11.04.2022

26 Волонтер м. Одеса Одяг чол 11.04.2022

27 Волонтери с.Сухий Лиман в особі старости села Одяг б/в 11.04.2022

28 Волонтер Таїровської громади Одяг, взуття б/в 11.04.2022

29 Волонтери ж/м «Червоний хутір» Побутові речі 12.04.2022

30 Волонтер Таїровської громади Одяг б/в 12.04.2022

31 Волонтери ж/м «Червоний хутір» Продукти харчування, одяг, постільна білизна 13.04.2022

32 Волонтери ж/м «Червоний хутір» Продукти харчування, одяг, постільна білизна, побутові речі 13.04.2022

33 Волонтер Таїровської громади Взуття бв 13.04.2022

34 Волонтер Таїровської громади Продукти харчування, одяг б/в 14.04.2022

35 Волонтер м.Одеса Хліб 15.04.2022

36 ГО «Одеська мрія» Одяг 18.04.2022

37 Волонтер м.Одеса Хліб 19.04.2022

38 Волонтер Таїровської громади Одяг б/в 19.04.2022

39 КУ «ЦНСП» Канцелярське приладдя 25.04.2022

40 Накопичувально- логістичний центр в особі Канцелярське, спортивне, ігрове приладдя 25.04.2022

41 Волонтери ж/м «Червоний хутір» Копетинська В. Одяг б/в, посуд б/в 26.04.2022

42 КУ «ЦНСП» Гігієна 10.05.2022

43 БФ «Південна столиця». Інвалідний візок, милиці, ходунки дорослі 10.05.2022

44 КУ «ЦНСП» Інвалідний візок 10.05.2022

45 ВБФ «Деполь Україна» Продукти харчування 12.05.2022

46 КУ «ЦНСП» Продукти харчування від «Деполь Україна» 12.05.2022

47 КУ «ЦНСП» Дитяче харчування, памперси, гігієна 17.05.2022

48 Волонтер Таїровської громади Дитячі іграшки 18.05.2022

49 Волонтер с.Сухий Лиман Дитячий одяг б/в, побутові речі б/у 24.05.2022

50 Волонтер с.Сухий Лиман побутові речі б/в 30.05.2022

51 Одеська районна військова адміністрація Молоко 31.05.2022

52 КУ «ЦНСП» Молоко від Одеської районної військової адміністрації 31.05.2022

53 Волонтер с.Сухий Лиман Посуд бв 01.06.2022

54 КУ «ЦНСП» Яйця курячі 01.06.2022

55 Одеська обласна військова адміністрація Памперси, гігієна 02.06.2022

56 КУ «ЦНСП» Памперси, гігієна від Одеської обласної військової адміністрації 02.06.2022

57 ВБФ «Деполь Україна» Продукти харчування 06.06.2022

58 КУ «ЦНСП» Продукти харчування від «Деполь Україна» 06.06.2022

59 Одеський ОЦСС Памперси 10.06.2022

60 КУ «ЦНСП» Памперси від Одеського ОЦСС 10.06.2022

61 КУ «ЦНСП» Взуття 20.06.2022

62 КУ «ЦНСП» Взуття 20.06.2022

63 ГО «Одеська федерація айкідо сенгенкан» Дитячий одяг 20.06.2022

64 ГО «Одеська мрія» Дитячий одяг 29.06.2022

65 Волонтер Постільна білизна 08.07.2022

66 ВБФ «Деполь Україна» Продукти харчування 18.07.2022

67 КУ «ЦНСП» Продукти харчування від «Деполь Україна» 18.07.2022

68 Накопичувально- логістичний центр Таїровської СР Рушники б/в, ковдри б/в 27.07.2022

69 ГО «Мрій та дій» Продукти харчування, гігієна, одяг бв 19.08.2022

70 КУ «ЦНСП» Продукти харчування, гігієна, одяг бв від ГО «Мрій та дій» 24.08.2022

71 Накопичувально- логістичний центр Таїровської СР Одяг б/в від ГО «Мрій та дій» 24.08.2022

72 ВБФ «Деполь Україна» Продукти харчування 05.09.2022

73 КУ «ЦНСП» Продукти харчування від «Деполь Україна» 05.09.2022

74 ГО «Мрій та дій»

 Продукти харчування, гігієна, одяг бв 08.09.2022

75 КУ «ЦНСП» Продукти харчування, гігієна від ГО «Мрій та дій» 08.09.2022

76 МБО «Партнерство «Кожній дитині» Ноутбук для роботи 19.09.2022

77 ВБФ «Деполь Україна» Продукти харчування 21.09.2022

78 УВКБ ООН Промислові товари 10.10.2022

79 Unicef Канцелярське приладдя 22.12.2022

Робота про діяльність КУ Таїровської селищної ради «ЦНСП» постійно висвітлюється на офіційному сайті Таїровської селищної ради, в мережі Facebook, у засобах масової інформації.

Директор КУ «ЦНСП» Галина ФЮТ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь