ПІДСУМКОВИЙ ЗВІТ ЗА 2021 РІК ДИРЕКТОРА КУ ТАЇРОВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ "ЦНСП"

Шановні мешканці Таїровської громади, 2021 рік був важким та складним, але не зважаючи на всі труднощі, він був насичений подіями та нелегкою працею.

Основним ресурсом громади є її мешканці. На різних етапах життя будь-хто з мешканців громади може потрапити у складні життєві обставини та потребувати професійної соціальної підтримки для їх подолання. Ці обставини можуть бути зумовлені такими чинниками, як:

невиліковна хвороба, інвалідність, безробіття, малозабезпеченість, домашнє насильство, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків з виховання дитини, похилий вік чи шкода, завдана конфліктом.

Для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, в Таїровській громаді було створено комунальну установу Таїровської селищної ради «Центр надання соціальних послуг» рішенням Таїровської селищної ради № 49-VIII від 15.02.2021 року.

КУ "ЦНСП» почала функціонувати з 01.04.2021 року та є комплексним закладом соціального захисту населення фахівці якого проводять соціальну роботу та надають соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

Цей рік подарував багато перемог та нових досягнень. За 9 місяців працівниками КУ «ЦНСП» в рамках роботи КУ "ЦНСП" було відвідано 150 родин, з яких :

- 13 сімей де є дитина з інвалідністю;

- 16 сімей де є особи з інвалідністю, які потребують постійного стороннього догляду;

- 30 осіб, які мають статус малозабезпечених та матері-одиначки;

- 7 сімей сумісно зі службою у справах дітей Таїровської селищної ради для складання актів та висновків оцінки потреб, які необхідні для отримання статусу «дитини постраждалої від збройного конфлікту»;

- 6 осіб, які мають статус внутрішньопереміщеної особи;

- 5 відвідувань за повідомленнями від органів пробації;

- 55 осіб похилого віку, які потребують послуги «Догляд вдома»;

- 3 виїзди по випадкам домашнього насильства;

- 6 за по повідомленням від старости Сухого лиману (2 особи з інвалідністю,3 особи похилого віку, яки потребують стороннього догляду, 1 екстрено-кризовий випадок).

- 7 учасників АТО;

- 1-психічнохворий;

- 1- прийомна сім’я;

Відповідно до поданих заяв від громадян, щодо надання соціальних послуг, на обслуговування до Центру було прийнято 55 осіб, які отримують послугу «Догляд вдома» (в тому числі на території Авангардівської територіальної громади).

7 сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах було взято під соціальний супровід та знаходяться під постійним опікуванням спеціалістів КУ «ЦНСП».

2 особи з числа дітей, які мають статус позбавлених батьківського піклування отримали послуги інформування та консультування, завдяки чому були поставлені на квартирний облік.

1 особа з інвалідністю 1- ої групи отримала інвалідний візок.

При Центрі було створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.

Щодо 18 сімей, які мають статус малозабезпечених було складено список необхідних дитячих речей та канцелярського приладдя , які необхідні під час навчання.Список передано до ГО «Волонтери Таїрово», для подальшої допомоги зазначеним сім’ям.

20 осіб похилого віку було відвідано сумісно зі спеціалістами відділу соціального захисту та охорони здоров’я Таїровської селищної ради для вручення продуктових пакетів до дня «Людини прохилого віку»

1 прийомну сім’ю було взято під соціальне супроводження.

КУ «ЦНСП» було ініціювано та підготовлено проєкт рішення про Комісію з надання населенню соціальних послуг КУ Таїровської селищної ради Одеського району, Одеської області «Центр надання соціальних послуг» та розгляду заяв про звільнення від плати за соціальне обслуговування та проведено 8 засідань.

Рішенням Виконавчого комітета Таїровської селищної ради на соціальне обслуговування до КУ «ЦНСП» було прийнято 20 осіб, які проживають на території Таїровської громади та які потребують послуги «Догляд вдома».

КУ «ЦНСП» було розроблено тарифи на платні соціальні послуги по догляду вдома, які були затверджені рішенням Таїровської селищної ради від 04 серпня 2021 року № 193-VIII.

КУ «ЦНСП» ініцюювало та було зареєстровано в Реєстрі надавачів та отримувачів соціальних послуг Департаментом сімейної та соціальної політики ООДА .

Комунальна установа Таїровської селищної ради «Центр надання соціальних послуг» постійно вдосконалює соціальну роботу по наданню послуг:

- об’єднали зусилля по послузі догляд вдома з Авангардською ТГ та обслуговуємо 35 осіб.

1 особа Таза дефернційовану плату в Таїровській ТГ, 20 на безоплатній основі.

Протягом 2021 року були проведені різні цікаві заходи :

- «Татохаб» спільно з ГР «Віра,Надія,Любов»;

- було проведено консультування клуба літніх людей та людей з інвалідністю;

- проведено роботу з родинами з дітьми до дня Захисту дітей та отримана благодійна допомога-іграшки, шарфи від ГО «Одеськаа мрія»;

- інформування мешканців громади про послугу РВ(створення за допомогою каналу «Південна - Медіа Мережа» та розповсюдження відеоролику).

- проведено захід в Таїровській загальноосвітній школі до «Тиждня толерантності»;

- проведено захід в Сухолиманській школі до всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»;

Було створено «Інформаційні картки» соціальних послуг та проведено інформаційну роботу з метою ознайомлення мешканців громад про соціальні послуги на сторінці в ФБ та надана інформація в ЦНАП Таїровської СР.

У зв’язку з епідемією гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, проведено захід в дистанційному режимі та з дотриманням відповідних санітарних та протиепідемічних заходів для багатодітних родин про надання соціальних послуг.

З метою поширення інформації про роботу КУ «ЦНСП» постійно висвітлює корисну інформацію на сторінці в ФБ та на сайті громади.

КУ «ЦНСП» постійно проводиться робота в частині підвищення професійної компетенції та якісного складу працівників.

Проведення щотижневих виробничих та оперативних нарад, на яких, згідно тематичного плану на 2021 рік, здійснюється навчання працівників, проводяться лекції з різної тематики, а саме: питань дотримання стану пожежної безпеки, цивільного захисту та охорони праці, психологічних, медичних питань (сезонних захворювань, проведення вакцинації, дотримання правил безпеки в період карантину), питань надання соціальних послуг та інше.

КУ «ЦНСП» було проведено наради-навчання на теми: «Впровадження нових форм соціальної роботи КУ «ЦНСП»; «Ведення електронних баз даних КУ «ЦНСП», кадрового обліку та звернень громадян»; «Впровадження єдиних підходів у роботі КУ «ЦНСП» соціальної допомоги вдома», «Навчання комп’ютерної грамотності».

Протягом звітного періоду працівники КУ «ЦНСП» взяли участь у курсах на теми:

- «СЖО» (2 особи),

- «Підвищення кваліфікації соціальних працівників щодо встановлення опіки та піклування, створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу» (1 особа),

- «Загальні принципи надання допомоги при психічних розладах» (1 особа),

- «Отримання електронних сертифікатів по цифровій грамотності» (5 осіб),

- тренінг на тему: «Запобігання та профілактика домашнього насильства. Допомога соціальних працівників/фахівців із соціальної роботи центрів

соціальних служб та центрів надання соціальних послуг під час роботи із особами, які постраждали від домашнього насильства» (2 особи),

щотижневі наради з департаментом соціальної та сімейної політики ООДА, семінари з фахівцями ОоЦССМ ООДА.

На виконання резолюції заступника голови Одеської обласної державної адміністрації від 06.09.2021 № 8882/01-49/8/1-21, КУ»ЦНСП» при підтримці благодійной організації «Благодійний фонд молодіжної участі» у співпраці із ВГО «Магнолія» та ГО «Всеукраїнське об’єднання «Право на сім’ю» за підтримки офісу Уповноваженого Верховної ради з прав людини, Міністерства соціальної політики України, Національної поліції України впровадження проєкту «Посилення спроможності органів державної влади, місцевого самоврядування та неурядових організацій в запобіганні дитячій безпритульності» було направлено для навчання соціального менеджера установи на триденний тренінг для працівників служб у справах дітей, центрів соціальних служб/закладів соціального захисту дітей, представників органів національної поліції на тему: «Попередження дитячої безпритульності, як основної причини торгівлі дітьми, залучення дітей до найгірших видів дитячої праці та сексуальної експлуатації» у м. Київ, як один з 3 делегатів ЦНСП від Одеської області.

З метою удосконалення діяльності КУ «ЦНСП», в звітному періоді:

- проведено моніторинг (анкетування) соціальних послуг 63 осіб та створено облік осіб СЖО, людей з інвалідністю, інвалідів з дитинства, людей похилого віку, ВПО,войнів АТО;

- визначено додаткові категорії отримувачів та перелік соціальних послуг, що надаватимуться за рахунок бюджетних коштів;

- здійснено підготовчу роботу в частині розрахунку вартості платних соціальних послуг, після якої було підготовлено проєкт відповідного рішення Таїровської селищної ради;

- розроблено Положення про мобільну бригаду;

- розроблено Положення про мультидисциплінарну команду;

- проведено роботу в частині створення на офіційному сайті Таїровської селищної ради окремої інформаційної вкладки КУ «ЦНСП» з метою інформування мешканців;

- підготовлено та передано для подання Управлінню гуманітарної політики проєкти рішень на Виконком та сесіїї щодо:

- декілька проєктів рішень надання соціальних послуг;

- проєкт рішення про затвердження рішення з надання населенню соціальних послуг КУ Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області «Центр надання соціальних послуг» та розгляду заяв про звільнення від плати за соціальне обслуговування;

- проєкт рішення про розгляд пропозиції Авангардівського селищного голови щодо ініціювання співробітництва територіальних громад;

- проєкт розпорядження селищного Голови про громадське обговорення ініціативи про співробітництво територіальних громад;

- розроблені інформаційні картки по наданню соціальних послуг КУ «ЦНСП»;

- створено групу для багатодійних родин в Viber чаті;

- підписано меморандум про співпрацю з органом Пробації;

- підписано меморандум про співпрацю між Одеським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та комунальною установою Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області «Центр надання соціальних послуг»;

- проводиться робота по співпраці зі Старостою Сухого лиману;

- робота про діяльність КУ Таїровської селищної ради «ЦНСП» постійно висвітлюється на офіційному сайті Таїровської селищної ради, в мережі Facebook, у засобах масової інформації.

Для забезпечення надання базових соціальних послуг особам/сім’ям у територіальній громаді має бути створена мережа надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору та/або залучені надавачі соціальних послуг недержавного сектору.

Одним із пріоритетних напрямків КУ «ЦНСП» є організація роботи з суб’єктами господарювання всіх форм власності, співпраця з громадськими та благодійними організаціями, що діють на території Таїровської селищної ради у сфері надання соціальних послуг.

Протягом звітного року проводилась спільна робота з наступними організаціями: БФ «Добрий самарянин», ГО «Одеська мрія», БО БФ «Волонтери Таїрове», ГО «Золота горка». Так, наприклад, БФ «Добрий самарянин» надала інвалідний візок, ГО «Одеська мрія» - надали призи та іграшки до Дня захисту дітей, до дня Святого Миколая та до уроку "Толернатності" в рамках 16 тижнів проти насилля. БО БФ «Волонтери Таїрове» надали речі багатодітним родинам.

Безумовно в цьому році є певні результати і колектив КУ "ЦНСП" пишається ними. Як директор установи, висловлюю подяку кожному фахівцю за людяність та небайдуже ставлення до кожного, хто звернувся за допомогою. Ми плануємо розвиватися у 2022 році, бо в нас є досвідчена команда фахівців, бажання допомогти людям та доволі серйозний потенціал та можливості!

Бажаю, щоб 2022 рік став продовженням позитивних змін, здійсненням мрій та задумів.

Підсумовуючи здійснене, колектив КУ "ЦНСП" планує майбутні звершення та шляхи досягнення мети. Тому нехай прийдешній рік принесе нові можливості для досягнення амбітних результатів, реалізації професійних талантів, розвитку та зростання!

Я бажаю усім родинам міцного здоров’я, злагоди, миру і добробуту!

З повагою, директор КУ "ЦНСП" - Галина Фют.

Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь