Звіт секретаря Таїровської селищної ради за 2023 рік Орлова Олександра Віталійовича

Дата: 27.12.2023 15:31
Кількість переглядів: 65

   Відповідно до положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», я  Таїровський селищний голова, звітую про свою роботу виконавчих органів селищної ради за 2023-й рік. Виходячи із міркувань безпеки на жаль ми не можемо провести нашу зустріч наживо тому роблю це у відео форматі. 

   Тому, в цьому році ми визначили для себе наступні пріоритети:

1. Збалансоване формування бюджету громади, та його наповнення.

2. Підтримка ЗСУ.

3. Питання безпеки громадян та надання соціальної підтримки мешканцям та ВПО які цього потребують.

4. Підтримка критичної інфраструктури в належному стані та енергонезалежність.

Стосовно роботи виконавчих органів повідомляю:

   В період з 01.01.2023 р. по 11.12.2023 р. до селищної ради надійшло

3500 звернень від фізичних осіб. Всі звернення зареєстровані, розглянуті у

встановлений законодавством термін, про прийняті рішення повідомлено

заявників.

За звітний період до селищної ради надійшло 39 колективних звернень.

В період з 01.01.2023 р. по 11.12.2023 р. до Таїровської селищної ради

надійшло 3156 листів від юридичних осіб (з них адвокатські запити -74) та

70 запитів на отримання публічної інформації. Адвокатські запити та запити на отримання публічної інформації розглядаються протягом 5 робочих днів.

Було розглянуто та надано відповідь на 79 листів та звернень.

Кількість зареєстрованих службових, доповідних та пояснювальних

записок у період з 01.01.2023 р. по 11.12.2023 р. – 433.

Підготовлено 49 протоколів апаратних нарад.

За звітний період проведено 15 засідань виконавчого комітету та 10

пленарних засідання сесії селищної ради.
 

  

Про бюджет:

В цьому році ми працювали в напрямку наповнення бюджету громади. Це стало можливо завдяки ефективної співпраці нашого фінансового сектору та платників податків.

 Наше Фінансове управління звітує наступним чином. Ось деякі цифри:

Бюджет Таїровської  громади за 2023-й рік був виконаний в цілому та визначений факт перевиконання бюджету. Уточнений план доходів  за рік збільшився на 52 млн. 793 тис. грн., порівняно з запланованим.

Обсяг доходів селищного бюджету громади на 2024 рік визначено у загальній сумі  302 млн. 863 тис. грн, що на 82 млн 379 тис. більше ніж було заплановано на 23-й рік.

В цілому, бюджет Таїровської селищної територіальної громади на 2024 рік є збалансованим та бездефіцитним.

Такий підхід надав нам можливість не тільки утримувати соціальну та критичну інфраструктуру у належному стані, а й надав нам можливість реалізувати важливі соціально-інфраструктурні проекти. Такі як:

- Будівництво нового приміщення ЦНАПу

- Відкриття нового рентгенологічного відділення Таїровського КДЦ

- Майже закінчено будівництво системи центрального водовідведення в громаді

- Облаштування перехрестя для в’їзду в громаду з траси Одеса – Чорноморськ та початок реконструкції перехрестя по вулиці Полковника Гуляєва.

- Придбано шкільний автобус для Таїровського ліцею.

- Машину для поліцейського громади.

- Обладнання укриття для школярів та мешканців громади

 

 

Підтримка ЗСУ:

В 2023 році профінансовано видатків на виконання заходів «Програми сприяння обороноздатності Збройних сил України та сил територіальної оборони Таїровської територіальної громади на 2022-2024 роки»

на загальну суму 20 млн. грн, а саме: закуплено та передано до військових частин 7 дронів та 2 аккумулятора, придбання дизельного палива, на днях очікуємо постачання легкомоторного човна з двигуном, перераховані кошти у вигляді субвенцій та інше.

Хочу зазначити, що наша громада знаходиться в п’ятірці лідерів серед громад Одеської області з обсягу фінансування Збройних сил України

 

Безпекові питання:

За рахунок бюджету було відремонтовано 6 найпростіших  укриттів які були облаштовані доступом в інтернет,  обладнані для обігріву та безперебійного електропостачання, проведені комунікації з водопостачання та водовідведення.

В цьому році за бюджетні кошти проводиться ремонт підвальних приміщень Таїровського ліцею. Зроблено ремонт та облаштування найпростішого укриття в адмінбудівлі біля Сухолиманської початкової  школи. Ці приміщення облаштовані згідно рекомендацій ДСНС, що надасть можливість у разі повітряної тривоги  продовжити там навчальний процес.

Були встановлені системи оповіщення повітряної тривоги в смт Таїрове, в жм Червоний Хутір та в селищі Сухий Лиман.

- встановлено відеоспостереження та пультову охорону в 3-х закладах освіти.

- В Таїровському ліцеї встановлено метало детектор та шлагбаум на в’їзді.

- Проведено оброблення дерев’яних елементів горищних покриттів засобами вогнезахисту.

 

Соціальні питання:

- За 2023-й рік Управлінням гуманітарної політики було надано матеріальна допомога 950-ти особам.

- Допомога родинам загиблих воїнів.

- Допомога на ліквідацію наслідків ворожих атак - Протягом 23-го року власникам житлових приміщень, що безоплатно розмістили у себе ВПО проведено нарахування на загальну суму 1.8 млн. грн.

- В громаді вже зареєстровано 8332 ВПО. У поточному році внутрішньо переміщені особи отримали 15 тисяч 848 продуктових наборів, 1637 наборів засобів гігієни.

- Зареєстрованим жителям пільгових категорій  надано гуманітарну допомогу у вигляді 8445 продуктових наборів, в тому числі 1933 набору були надані особам з інвалідністю.

- придбано 2 квартири для тимчасового перебування ВПО.

 

Підтримка критичної інфраструктури та енергонезалежність:

За час військових дій в громаду було придбані генератори для аварійного функціонування критичної інфраструктури. Зараз генераторами вже повністю забезпечені  всі школи, амбулаторії, ЦНАП, укриття, і КНС, водонапірні станції та артезіанські свердловини. Загальна кількість придбаних генераторів склала 13 одиниць.

Було проведено профілактичні роботи важливих інфраструктурних об’єктів.

Силами комунальних підприємств оновлено парк технічного транспорту, а саме:  2 трактори з додатковими засобами для прибирання, 1 сміттєвоз в зборі. Користуючись нагодою хочу подякувати нашим комунальникам, які оперативно реагують на аварійні ситуації та за необхідністю допомагають “ДТЕК” та “Інфоксводоканал” ліквідовувати аварії та наслідки ворожих обстрілів.

         Медицина в громаді:

На базі Таїровського КДЦ з’явились нові медичні послуги: Стоматологічний кабінет та мамографія та інші рентгенологічні дослідження, тепер стали доступні мешканцям громади. А загалом, в цьому році було придбано медичного обладнання на суму 2 млн. 100 тисяч гривень.

За цей рік КДЦ було укладено 20 тис. 180-ть декларацій а загальна кількість відвідувань лікарів склала 104 тис. 319.

Співробітництво з міжнародними партнерами, фондами, волонтерами та донорами:

В рамках програми «Відновлення України» на 2023 рік розпочалась реалізація проекту «Реконструкція каналізаційного колектора від очисних споруд смт. Таїрове
 

Укладено угоду про партнерство між громадою міста Гюнзбург НІМЕЧЧИНА та Таїровською селищною радою щодо розробки та реалізації спільних проектів та програм сталого соціально – економічного розвитку Громад-партнерів. На сайті Сервісної служби «Міста в Єдиному Світі» вже розміщена інформація про подані зі сторони Німеччини заявки на постачання до Таїровської громади генераторів та реанімобіль.

За підтримки Європейського інвестиційного банку, було ратифіковано Фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком «Програма з відновлення України», та погоджено розмір міжнародної допомоги –  у 42 млн. 857 тис.грн.

 

Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу», Фонд RcErBs, за підтримки іспанської організації виробників обладнання Sercobe та об'єднання підприємств "Енергетичний Альянс" започаткували грантовий проект «SOMBRILLA». За підсумками конкурсу відібрали нашу громаду, як переможця. Для подальшої співпраці був підписаний Меморандум та укладені договори на проведення робіт.

 

Разом з Угорською Екуменічною Службою Допомоги в громаді було облаштоване 4 укриття.

За кошти громадської організації «Дівчата» проведений ремонт та облаштовано всім необхідним приміщення для тимчасового проживання 24-х осіб ВПО.

Ми активно співпрацюємо з благодійними організаціями та фондами, що діють на території Одеської області. Так, Одеською обласною організацію Червоного Хреста України проводиться робота з організації соціального супроводу – «догляд вдома».

В ж/м Радужний до грудня працював Соціальний Хаб, де у співпраці з БО «Вітрила дитинства» та при підтримці  СОС «Дитячі містечка України» безкоштовно надавалися послуги психолога та юриста.

Завдяки співпраці з IRC протягом року у приміщенні ЦНАП проводилися прийоми юриста та надавався соціальний супровід людям, що постраждали від війни.

Також, мы активно співпрацювали з Одеським офісом представництва ЮНІСЕФ та дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Благодійним фондом "Вітри Змін"

       - з представниками дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Одеському регіоні організовано роботу щодо захисту вікон протиосколковою плівкою в КЗДО «Журавлик» та Сухолиманській початковій школі

Всі, хто в цей скрутний час допомагав та продовжує допомагати нашій громаді, ми безмежно вдячні!

                                          Досягнення наших дітей:

 

          Вихованці КНП «СК «Таїрове» брали участь в спортивних змаганнях, та посіли призові місця, а саме:

Футбол:

         - переможці «Малого Кубку» весняної першості Одеської області серед дитячо-юнацьких спортивних клубів;

         - володарі міжнародного кубку «Даугавпілс» (Латвія);

         - бронзові призери міжнародного турніру «Utmost- BlackSeaCupNesebar» (Болгарія).

Ушу-саньда:

         - участь в Кубку України –посіли призові та почесні місця.

Спортивні бальні танці:

         - участь у Всеукраїнському турнірі зі спортивних бальних танців – посіли призові місця.

Академічне веслування:

            - Чемпіонати України з академічного веслування в різних вікових групах – посіли призові місця.
 

Досягнення учнів у галузі освіти:

        З метою підтримки обдарованої молоді, створення умов для її розвитку та позитивної мотивації до навчання, серед учнів закладів освіти громади проводились учнівські олімпіади, турніри, різні інтелектуальні змагання. Учні брали участь у Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсах, учнівських олімпіадах.

Цьогоріч відбулось засідання комісії з призначення стипендій обдарованим дітям громади. Так було обрано обрано 14 учнів, які отримали стипендії. Три учні цього року закінчили учбовий заклад з золотими медалями.

 

 

Плани на майбутнє:

 Одним з найголовніших напрямків в Таїровській громаді на 2024 – підтримка Збройних сил України. Завдяки підприємцям, які сплачують податки, у 2023 році ми змогли допомогти армії як виділенням коштів, так і закупівлею необхідного обладнання.

 Добудова дитячого садка в смт Таїрове на 90 місць планується в 2024. На даний час в Таїровській громаді зареєстровано більше, ніж 8000 ВПО.

Також одним із головних напрямів, які будуть втілюватися у 2024 році – це закінчення реконструкції каналізації в громаді

Прийняття Генерального плану  та будівництва соціальних об’єктів – це теж є одним з планів на 2024 рік, бо підвищення рівня життя кожного мешканця будь-якої громади відбувається в результаті місцевого економічного розвитку.

Підвищення якості освіти, розвиток мережі освітніх закладів громади – це є розвиток інтелектуального капіталу.

Безпека в громади є ще одним пріоритетним завданням на 2024 рік.

Є ще багато планів, які ми разом зможемо втілити у 2024 році.


 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь