1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Дата: 01.12.2023 09:47
Кількість переглядів: 109

1 грудня з 1988 року відзначається як Всесвітній день боротьби зі СНІДом з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це кінцева стадія інфекційного захворювання, викликаного вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).

Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США в 1983 році. Упродовж двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч осіб заражується цією хворобою. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть простий нежить може призвести до смерті людини.

Основною метою відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є привернення уваги громадськості та нагадування суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства. Цей день покликаний підвищити поінформованість населення щодо ВІЛ/СНІДу та привернути увагу суспільства до порушень прав і свобод людини, які мають ВІЛ-статус.

"Майже чверть мільйона українців мають встановлений діагноз ВІЛ, проте значно більше не знають про свій статус і не отримують медичну допомогу. Раннє виявлення вірусу означає вчасне потрапляння під медичний нагляд і початок лікування. Повністю вилікуватися неможливо, проте є сучасна антиретровірусна терапія, яка гарантує повноцінне та здорове життя всім людям із ВІЛ. Держава закуповує такі ліки власним коштом. Так само безоплатно можна перевірити свій статус. Я закликаю всіх українців бути пильними до свого здоров'я й регулярно проходити тестування на ВІЛ. Адже це є ознакою турботи про своє здоров'я і здоров'я тих, хто поруч", - сказала під час акції генеральний директор Директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності МОЗ України Ірина Руденко.

На сьогодні в Україні 257 тисяч людей живуть з ВІЛ, але третина з них досі не знає про свій статус, тому потрібно тестуватися, бо чим швидше людина дізнається про те, що має таку інфекцію, тим швидше вона зможе отримати лікування.

Лікування є безпечне, воно доступне і безкоштовне. Доступ до цього лікування дає людині можливість відновитись. Організм відновлюється ... практично до повного припинення поширення вірусу в організмі. І це вже дає можливість говорити про знищення бар'єрів, про знищення бар'єрів до нормальних стосунків, до народження дитини, і взагалі до повноцінного життя.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування. Лікарські препарати, вакцини, діагностичні засоби та інші медичні технології повинні розглядатися як суспільні блага для боротьби з хворобою та захисту ключових та вразливих груп населення у всіх соціоекономічних сценаріях.

У день боротьби зі СНІДом в усьому світі відбуваються різноманітні соціальні акції, спрямовані на інформування про небезпеку хвороби, шляхи її поширення, симптоми, особливості лікування. Якщо люди розуміють як передається інфекція, то її можна запобігти.

Символом боротьби зі СНІДом стала червона стрічка, вона була запропонована у 1991 році. Червона стрічка стала популярна і отримала своє визнання як справжній символ, як невід’ємна частина одягу в цей день. Символ дня боротьби зі СНІДом кріплять сьогодні на одворотах піджаків, полях капелюхів, іншими словами – скрізь, де можна приколоти маленьку англійську шпильку з червоною стрічкою. Зараз жодна акція, спрямована на боротьбу зі СНІДом, не обходиться без неї. Вона стала символом не тільки розуміння, а й об’єднання зусиль людей, спрямованих на вирішення цієї проблеми. Прикріпивши стрічку до свого одягу, людина висловлює свою підтримку, співчуття і переживання тим, хто хворий.

Цього Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом ми маємо нагадати про те, що нерівність впливає на всіх нас, незалежно від того, хто ми і де живемо. Щодня ми втрачаємо дорогоцінне життя через СНІД. У нас немає часу. Час викорінити нерівність. Час викорінити СНІД.
Фото без опису
Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь