«ДОВІДНИК БЕЗБАР’ЄРНОСТІ» – «У ВОЄННИЙ ЧАС»

Дата: 09.06.2023 13:03

24 лютого, коли росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну, звичне життя українців кардинально змінилося. З першого дня війни українці шукають відповіді на запитання, якими ніколи не задавалися раніше.

Фото без описуНашим новим загальним бар’єром тепер стала війна. Нині ми точно розуміємо, що таке життя «до» та «після». І майже кожен в ці дні зіткнувся з багатьма ситуаціями вперше.

Паралельно з цим – мільйони запитань у голові. Що робити? Як захиститися? Як захистити дітей? Чим я можу бути корисний?

Як ніколи є потреба у чітких інструкціях та порадах спеціалістів.

«Довідник безбар’єрності» створювався в мирні часи, щоб прибрати фізичні, психологічні й навіть мовні перепони з нашого життя. У нових же реаліях, коли основним нашим бар’єром є війна, у «Довіднику» було створено новий розділ – «У воєнний час», – де можна знайти відповіді на болючі запитання найуразливіших верств населення: сімей з дітьми, людей старшого віку та їхніх близьких, людей з інвалідністю.

Зокрема, у новому розділі висвітлено такі теми:

Як допомогти дитині у тривожній ситуації?
Як подбати про дитину в укритті?
Як діяти, якщо дитина побачила щось шокуюче й налякана?
Як розповісти та пояснити дитині втрату рідної людини?
Як підтримати дитину в дорозі?
Як перетнути кордон з дитиною до 18 років?
Як допомогти дитині адаптуватися в тимчасовому житлі?
Що робити, якщо ви побачили протиправні дії щодо іншої людини?
Відповіді на ці та інші запитання – у лінку: https://bf.in.ua.

Довідково: Перший український посібник із безбар’єрної комунікації «Довідник безбар’єрності» з’явився у 2021 році. Він доступно розкриває, що таке бар’єри, стереотипи, інклюзія, залучення, недискримінація, толерантність, прийняття, доступність, гендерна рівність, правила коректної мови. Посібник був створений за ініціативою першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.