ТОКСИЧНІ СТОСУНКИ. ЩО ЦЕ І ЯК СЕБЕ ВБЕРЕГТИ?

Дата: 01.12.2021 11:45
Кількість переглядів: 2540

Перші кроки до усвідомлення токсичних стосунків

Ми вам радимо завжди керуватись правилом «якщо тобі здається, то тобі нічого не здається». Якщо ви бодай раз подумали, що у ваших стосунках щось не так, то вам не здалось. У них справді щось не так, а ваша свідомість активно сигналізує про токсичність.

Як розпізнати токсичні стосунки?

  1. Пройдіть тест на токсичність стосунків на  сайті «Розірви Коло».
  2. Поговоріть про це з друзями, подругами та сім’єю. Якщо кілька людей скажуть вам, що ваші стосунки справді токсичні, то, скоріш за все, так і є.
  3. Поговоріть з психологом. Психолог допоможе вам розібратись у проблемі та розпізнати токсичність.

! Пам’ятайте, що у випадку насильства потрібно необхідно одразу зателефонувати на гарячу лінію поліції (102)

 

Які види насилля бувають у стосунках?

Насилля в стосунках — це не лише про побої та фізичні знущання. Які ще є форми насильства у стосунках?

  • Економічне насилля. Це обмеження доступу до грошей або заборона їх отримувати. Також це пошкодження власності, обмеження у доступі до їжі та житла. Якщо людині забороняють влаштуватись на роботу чи піти на навчання, а натомість змушують жебракувати   — це також економічне насильство. 
  • Сексуальне насильство. Це дії сексуального характеру, які вчинені щодо дорослої людини без її активної згоди. Йдеться не лише про зґвалтування. Сексуальне насильство — це ласки, шантаж, змушування до сексу та спільного перегляду порно без згоди партнерки.
  • Психологічне насилля. До цієї форми належать словесні образи, погрози, приниження, контроль та переслідування. Ігнорування людини у стосунках — це також психологічне насилля. Як і дискримінація через переконання, віру чи національну приналежність.
  • Фізичне. Удари, ляпаси, штовхання, мордування. Фізичне насилля — це не лише побої, які лишають синці та травми. Це будь-які дії насильницького характеру щодо партнерки. Окрім того, фізичним насиллям також є залишення людини у небезпечних умовах. 

Токсичні стосунки. Як вийти з них?

Насамперед варто усвідомити, що люди не змінюються. Якщо ваш партнер застосовував одну із форм насильства, то він це й робитиме надалі. Вам потрібно зібратись із силами та завершити стосунки.

Щоб успішно вийти із токсичних стосунків, варто:

  1. Мати заощадження. Набагато легше покинути чоловіка, коли у вас є мінімальна сума на перший час.
  2. Домовитись із рідними та близькими про підтримку. Розкажіть відверто, чому ви вирішили покинути стосунки. Та поясніть, що вам зараз необхідна допомога та підтримка.
  3. Зверніться у безкоштовні центри правової допомоги громадянам. Там адвокати можуть безоплатно надати консультацію: як звернутися до поліції, як організувати процес розлучення, як убезпечити себе і дитину.
До кого звертатись по допомогу?

Насамперед якщо ви стали постраждали від  будь-якого виду насилля, одразу телефонуйте на гарячу лінію поліції  102. На місце виклику приїдуть правоохоронці та нададуть вам допомогу.

Також звернутись по допомогу можна сюди:

  • Національна гаряча лінія з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0800-500-335, або 116-123, короткий номер з мобільного.
  • Урядова лінія з протидії домашнього насильства 15-47. На ній цілодобово надають психологічні та юридичні консультації.

Пам’ятайте, що насилля — це не сімейна справа, а злочин. Стосунки мають бути безпечним місцем, а не місцем небезпеки.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь