ЗАЯВА ПРО ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Дата: 30.11.2021 11:32

1. Данні про плановану діяльність, цілях та шляхах її здійснення.

Нове будівництво модульної котельні в смт Таїрове, вул 40-річчя Перемоги 27-а для тепло-постачання громадського будинку  за адресою: вул. 40-річчя перемоги, 27, смт. Таїрове, Ові-діопольський р-н, Одеська обл.

Проектована модульна котельна буде розміщена на 40 м від громадської будівлі Таїровської селищної ради.

Котельна з усіх сторін світу межує з вільною  від забудови територією, яка представлена багаторічними зеленими насадженнями.

У транспортабельної котельні MEDIBOX встановлені 2 водогрійних котла Ariston

GENUS PREMIUM EVO HP 150 і два Ariston GENUS PREMIUM EVO HP 100. В якості палива для котлів використовується природний газ.

За надійності відпуску тепла котельня відноситься до категорії ІІ, категорія виробництва - Г, ступінь вогнестійкості - ІІIа. Котельня працює в автоматичному режимі.

Модульна котельна матиме 4 джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, з яких всі - організовані.

Джерело №№0001-0002 – димова труба котла Ariston GENUS PREMIUM EVO HP 150 №1-2.

Джерело №№0003-0004 - димова труба котла Ariston GENUS PREMIUM EVO HP 100  №3-4.

Всього в атмосферу буде викидатися 231,358 т/рік (0,086 г/с) забруднюючих речовин, всього 6 інгредієнтів: вуглецю діоксид (парниковий газ); азоту (1) оксид (N2O) (парниковий газ); оксиди азоту (в перерахунку на діоксид азоту [NО + NO2]); оксид вуглецю; метан (парниковий газ); ртуть і її сполуки (у перерахунку на ртуть).

В процесі експлуатації забудови будуть утворюватися такі види відходів в кількості 1,55 т/рік, в т.ч.:

1. Код 9010.2.3.02 - Відходи, стабілізовані або затверділі за допомогою матеріалу що зв'язує неорганічного (пісок, забруднений ПММ) - 0,050 т / рік (3 клас небезпеки);

2. Код 7720.3.1.01 - Відходи комунальні (міські) змішані (тверді побутові відходи) – 1,5  т/рік (4 клас небезпеки).

Забруднений пісок необхідно збирати в спеціальний металевий ящик і здавати на спеціалізоване підприємство за договором.

Генеральним планом передбачено влаштування майданчика для встановлення контейнерів для збору сміття.

Вивезення та утилізацію всіх відходів, що утворюються на території житлового будинку необхідно здійснювати згідно з договорами зі спеціалізованими підприємствами.

У проекті передбачається роздільний збір ТПВ, згідно Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.08.2011 № 133 «Про затвердження Методики роздільного збирання побутових відходів».

Встановлюють два контейнера:

1) Контейнер блакитного кольору з написом "Вторинна сировина» призначений для збору відходів як вторинної сировини, крім органічною складовою побутових відходів.

2) Контейнер сірого кольору призначений для збору інших змішаних відходів, в тому числі органічною складовою побутових відходів.

Згідно з угодою, зібрані відходи передають спеціалізованим підприємствам, де піддаються сортуванню і переробці.

Виконані акустичні розрахунки показали, що прийняті в проекті технічні рішення щодо захисту від шуму забезпечують дотримання нормативних вимог по шумовому фактору в житлових приміщеннях і на прилеглій території житлової забудови.

Виконаний детальний аналіз можливих впливів на навколишнє середовище показав, що будівництво та експлуатація модульної котельні не здійснюватиме негативного впливу на компоненти навколишнього середовища.

Зобов'язання замовника щодо здійснення проектних рішень.

Будівництво та подальша експлуатація об’єкту буде здійснюватися відповідно до розробленим проектом і цим розділом ОВНС.

Замовник – Таїровська селищна рада  Одеського району  Одеської області  зобов’язується:

• здійснювати проектні рішення відповідно до чинних норм і правил охорони навколишнього середовища і вимог екологічної безпеки на всіх етапах будівництва та експлуатації об'єкта планованої діяльності;

• забезпечити виконання комплексу природоохоронних і організаційно-технічних заходів, вимог і правил надійності виробництва;

-     своєчасно ліквідувати наслідки забруднення навколишнього середовища;

• виконати всі рішення екологічної та санітарно-гігієнічної експертиз.