В Таїровській селищній раді пройшов семінар на тему: «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування».

Дата: 26.08.2021 17:04

В Таїровській територіальній громаді 26 серпня 2021 року було проведено семінар з громадянами та самозайнятими особами за участі заступника начальника Причорноморського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС в Одеській області Лариси Сиромят на тему «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування». З 1 вересня 2021 року громадяни України матимуть право задекларувати активи, з яких не були сплачені податки та таким чином легалізувати їх.

Ця можливість надана нормами закону про проведення одноразового добровільного декларування.

Під час семінару роз’яснювались основні норми та положення закону, прийняття декларації, її форма тощо.

Так, декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування. Це фізичні особи - резиденти, у тому числі самозайняті особи та фізичні особи нерезиденти України, які на момент отримання об’єкту декларування були резидентами і які є чи були резидентами і які є чи були платниками податків.

Декларація подається до центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику та безпосередньо платниками в електронній формі засобами Електронного кабінету.

Під час семінару наголошувалося, що декларація підлягає лише камеральній перевірці, тобто на предмет наявності арифметичних та логічних помилок. Проведення перевірок податківцями щодо джерела походження активів, набутих декларантом, заборонено.

Також задекларована інформація не може бути використана при проведенні планових перевірок або як докази у кримінальних провадженнях тощо.

Також було проінформовано про правила подання уточнюючої та нової звітної декларації, надано вичерпні відповіді на запитання.