В Таїровській селищній раді відбулася консультаційна нарада з головним держінспектором ГУ Держпраці в Одеській області Інною Долгою та керівництвом Таїровської селищної ради

Дата: 09.07.2021 12:28

8 липня в Таїровській селищній раді відбулася консультаційна нарада з головним держінспектором відділу з питань праці та заробітної плати ГУ Держпраці в Одеській області Інною Долгою та керівництвом Таїровської селищної ради. "Наша інформаційна кампанія називається "Виходь на світло", - ми зустрічаємося з усіма керівниками громад в Одеській області, інформуємо про те, що неформальна економіка і незадекларована праця - це ризики для всіх, як для працівника, який позбавлений своїх прав на гідні та безпечні умови праці, гарантовану оплату, відпустку, декретні виплати, так і для роботодавців. Адже в разі повторного протоколу, складеного за неоформлення працівника, накладається штраф, який складає 30 мінімальних зарплат, а це 180 тисяч гривень. Тому звертаємо увагу усіх на те, що ми проводимо перевірки, виїжджаємо на місця і ведемо перевірки законних вимог до роботодавців". – зазначив інспектор Держпраці в Одеській області Інна Долга.

«Не задекларована праця - це погано для всіх, у першу чергу для працівників та роботодавців. Також втрачають від нелегального працевлаштування й бюджети місцевих громад» - наголосив Тимур Хасаєв. «Місцева влада готова консолідувати зусилля з представництвом Держпраці, аби переконати своїх працедавців працювати в законному руслі та не наражатися на штрафи» - додав секретар Таїровської селищної ради Олександр Орлов.

Також інспектор Держпраці в Одеській області Інна Долга наголосила, що масштаби незадекларованої праці вражають: так, кожен п'ятий працівник в Україні отримує нелегально зарплату в конверті. Дехто з працедавців оформлює робітників на неповний робочий день, коли вони працюють за повним графіком, або  переводять в неоплачувані відпустки, щоб не відраховувати сплати в бюджет. Це величезні втрати для громад Одеської області, бюджети в яких значною мірою формуються від надходжень податку з доходів фізичних осіб (60% ПДФО залишається в громадах). Крім того, лідерами у неформальній зайнятості є : сільське господарство, торгівля, будівництво, транспорт, сфера обслуговування. Модерувала захід Оксана Піднебесна.Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису